08/04/09

Posiadanie doskonałej oferty na stronie internetowej to nie wszystko. Najczęściej to dopiero początek ciężkiej pracy. Jednym z tych elementów, które mogą pomóc Ci osiągnąć sukces jest mailowy list sprzedażowy, któremu nie można się oprzeć. Jeśli w Twojej firmie nie ma osoby odpowiedzialnej za pisanie profesjonalnych tekstów sprzedażowych i nie stać Cię na wynajęcie copywritera, to z pewnością już zaczynasz się domyślać, komu przypadnie to zadanie. Oto kilka ogólnych wskazówek, które powinny Ci pomóc poradzić sobie z listem sprzedażowym.

 

Zdecydowanie najważniejszym narzędziem, przy pomocy którego ludzie komunikują się ze sobą w sieci jest tekst. Wiele osób twierdzi wręcz, że czytelnictwo zawdzięcza swój renesans właśnie Internetowi. Nie może więc dziwić fakt, że tekst nabrał szczególnego znaczenia dla osób chcących prowadzić swoją działalność w sieci. Jeśli Ty także chcesz, aby Twoja strona osiągnęła sukces musisz nauczyć się przemawiać do internautów językiem, którego chcą słyszeć.

 

Kluczem do sukcesu jest zaprezentowanie oferty, której nie sposób się oprzeć. Swoim tekstem powinieneś przekonać internautę, że niezwykła okazja, którą oferujesz zaraz się skończy i że oferując tak wspaniałe warunki chyba nie do końca przemyślałeś swoje postępowanie.    

 

Ze swoją ofertą musisz wyróżnić się z tłumu. Wypracowanie własnego stylu wymaga pracy i czasu, ale efektem Twojego wysiłku są klienci, którzy wybierają Twoją ofertę, nawet jeśli w szczegółach nie różni się od wielu podobnych.

 

W swoim tekście wskaż najważniejsze problemy, jakie rozwiązuje Twoja oferta. Znajdź argumenty, które najpierw przekonają Twojego czytelnika, jak uciążliwy może być ten problem, a następnie w jasny i prosty sposób pokaż, jak Twój  i tylko Twój produkt/usługa może się go pozbyć. 

 

Twój tekst musi zawierać wszystkie najważniejsze korzyści, jakie wynikają dla czytelnika ze skorzystania z Twojej oferty. W tym celu możesz posłużyć się historią, w której zaprezentujesz praktyczne zastosowanie Twojego produktu lub sytuację, w której produkt mógłby być pomocny. Powinno to przykuć uwagę czytelników, którym dajesz subtelnie do zrozumienia, że w dalszej części listu znajdą jeszcze ważniejsze i cenne dla nich informacje. Pamiętaj nic tak nie przykuwa do Twojej oferty, jak ciekawość.  

 

Zaprezentuj wartość Twojej oferty pisząc tekst z perspektywy klienta. Przekonaj, a jeśli będzie trzeba wyjaśnij co Twój produkt może dla niego zrobić. Jeśli używasz silnych słów, haseł zachwalających produkt pamiętaj, aby zawsze były one poparte argumentami, które uczynią Twoją ofertę bardziej wiarygodną. Jeśli najsłabszym punktem oferty jest cena zadbaj o to, aby Twój czytelnik dostrzegł możliwości, jakie wiążą się ze skorzystaniem z Twojej oferty.

 

Na pewnym etapie tworzenia oferty daj do zrozumienia, że ma ona pewne ograniczenia czasowe lub ilościowe. Da to czytelnikowi do zrozumienia, że nie skorzystanie z oferty wiąże się z pewną stratą. Bardzo wyraźnie pokreśl wszystkie dodatkowe korzyści, które wynikają ze skorzystania z Twojej oferty. Poszukaj argumentów, dzięki którym zyskają one na jeszcze większej wartości. Pokaż im co dostaną, kiedy (nie jeśli) zdecydują się na Twoją ofertę.

 

List sprzedażowy nie może obyć się bez wezwania do akcji, które umieszcza się na końcu listu. Bardzo jasno powiedz, co muszą zrobić, żeby skorzystać z  Twojej oferty teraz i dlaczego?

 

Pisanie listów sprzedażowych, które spełniają swoją rolę nie jest czarną magią. Kluczem do sukcesu jest praktyka, która z czasem podpowie ci najlepsze rozwiązania. Każda branża ma swoją specyfikę, która wymaga specyficznego podejścia do tekstu, a któż może znać ją lepiej niż ekspert taki jak Ty. Powodzenia.

 

Eactive, zajmującej się promocją stron w wyszukiwarkach internetowych.

 

Autorzy serwisu wyrażają pełną zgodę na udostępnianie artykułu w niezmienionej formie na innych stronach internetowych. Warunkiem koniecznym publikacji jest podanie autora artykułu oraz linku prowadzącego do strony www.supermarketing.pl  Jeśli chcieliby Państwo przedrukować wybrany fragment artykułu prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania pozwolenia.